Vücut Bakımı Doğal Malzemeleri

vücut bakımı doğal malzemeleri

Vücut bakımı günlük hayatımızda uyguladığımız aktivitelerden birkaçıdır. Bakımlı insan toplum içinde daha medeniyetli ve hoşgörülü bir şekilde karşılanır. İnsanların özgüvenini yükselterek kişiliğini düzeltmesine yardımcı olur. Vücut bakımı uygularken çeşitli kimyasallar ile temastan kaçınmanız cilt hastalıkları gibi enfeksiyon risklerini en aza indirir. Doğal olarak vücudun uzuna bakım uygulamak ile ilgili bir takım tavsiyelerimiz olacak sizlere.

Doğal Vücut Bakımı İçin Karbonat Ve Limon

Karbonat ve limon diş sağlığınızı korur. Sigara kullanıyorsanız ve sarı bir dişler ile güne başlıyorsanız bu tavsiyemizi uygulamalısınız. Yarım bardak suyun içine bir dilim limon sıkın sonrasında ise yarım çay kaşığı karbonat ilave edin. Bir dakika kadar karıştırın ve pamuk yada sünger yardımı ile dişlerinize uygulayın düzenli uygulamalarda farkını göreceksiniz. Aynı zamanda kararmış koltuk altınız varsa yukarıda uygulayacak olduğunuz sistemi koltuk altına uygulamanız yeterli olacaktır.
karbonat ve limon

Vücut Bakım Ürünü Olarak Kullanabileceğiniz Badem Yağı

Saç bakımlarında çok kullanılan badem yağı dökülen saçların oranını azalttığı görülmüştür. Kuru ciltlerin tahriş olma oranı çok yüksektir badem yağı tedavisi ile hem yumuşak bir vücuda sahip olursunuz hemde doğal bakım yapmış olursunuz. badem yağını oral yolla günlük bir çay kaşığı kadar içmeniz bağırsaklardaki kurt’u dökmeye ve bağırsak enfeksiyon risklerini ortadan kaldırmaya yarayan bir maddedir.
badem yağı

Zeytin Yağının Faydaları

Geçmişten günümüze kadar tüketilen zeytinyağı içerisinde bulunan k ve e vitaminleri cilt ve saç bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Zeytinyağlı şampuan 1 defa olsun kullanmışsınızdır diye tahmin ediyorum. sodyum ve potasyum olan zeytinyağı saçların sıkılaşmasına ve kelliğe karşı çözüm olarak algılanmaktadır.
zeytin yağı

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı el ayak losyon bakım krem ürünlerinde kullanılan bir maddedir. Cilt nemlendirici ürünlerin %90 lük gibi bir kesiminde ana madde olarak kullanılmaktadır.  Cildinizi yumuşaklık hissi verir. Güvenle ve sağlıklı bir şekilde tüketebilirsiniz.
hindistan cevizi yağı

Gül Suyu

Saf olarak elde edilen gül suyunun suratınızdaki siyah noktalara oldukça faydası vardır. her insanda ciltlerinde tıkanmış gözenekler ve siyah noktalar bulunur. Saf gül suyu gözenekleri açar siyah noktaları %99 geçirme oranına sahiptir.
gül suyu

Bal

Kahvaltılarda bolca tükettiğimiz bir besindir. sağlık açısından faydaları saymakla bitmez. vücudunuza uygulayabileceğiniz bal bir maske görevi görerek nemlendirme ve tahriş giderici özellikleri bulunur.
bal

Deniz Tuzu

Deniz tuzunu bir kaşık bal ile karıştırıp cildinize uyguladığınızda, cildinizin parlak görünmesini sağlar. Aynı zamanda kan dolaşımınızı hızlandırarak vücudunuzun diri durmasını sağlar.
deniz tuzu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*