Fethiye Ölüdeniz Hakkında Güncel Bilgiler

fethiye ölüdeniz hakkında bilinmesi gerekenler

Fethiye ölüdeniz bilgileri doğru ve güncel olmasına özen gösteriyoruz. Ege bölgesinde bulunan Fethiye tam bir tatil cenneti ve görülmesi gereken yerlerden de bir tanesidir. Dünyanın en güzel tatil yerlerinden birisi olan ölüdeniz 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı olarak unesco tarafından tescillenmiştir. Adından da anlayacağınız üzere denizin sakin olma gibi bir özelliği var. Dalgalar neredeyse hiç yok denecek kadar az. Doğanın tam ortasında bulunan ölüdeniz aynı zamanda tarihi gezilecek yerleri ile insanları kendine hayran bırakıyor. Çevresi ormanlar ile kaplı oksijeninizi tam anlamı ile alabileceğiniz tatil cennet yerlerinden bir tanesidir.

Suyun berraklığı gelen insanları oldukça şaşırtıyor aynı zamanda bir o kadar ise etkisi altında bırakıyor. Fethiye belediyesinin temiz çalışma prensibi sayesinde ise denizin temizliği korunmuş oluyor ve insanlara daha iyi bir tatil yapılması için çalışılıyor. Buraya uçakla yada otobüs ile ulaşım oldukça kolaydır. Türkiye’nin bir çok ilinden yazın tatil yapmaya gelen yerli turistler bulunuyor.  Ölüdeniz Fethiye‘nin tam içinde değil yaklaşık olarak 15 kilometre kadar merkeze bir uzaklığı bulunur. Tabi ki böylesine güzel bir yerin 5 yıldızlı otelleri hatta büyük mü büyük tatil köyleri de var. Turizm açısından Türkiye’nin gelir kaynaklarından bir tanesi.  Yazın tam ortasında temmuz veya ağustos ayları gibi sıcaklardan gündüz dışarı çıkılacak gibi değil. Denize girmeyi düşünüyorsanız ve güneş kreminiz yok ise bu fikir hiçte iyi değil bilmeniz lazım. Sıcaklıklar bu aylarda o kadar çok oluyor ki 45 derecenin üstüne çıkabiliyor.

Ölüdenize giden bir kişinin yapmak istediği bir aktivite vardır. Bu aktivite yamaç paraşütüdür. Ölüdeniz deyince akla gelen ilk aktivitelerden bir tanesidir. Kelebekler vadisindeki yamaç paraşütü keyfini almanızı öneriyoruz. Dalaman çayına uğradığınızda ise rafting yapma olanağınız vardır. Rafting kısaca bir açıklama yapacak olursak ayağınıza bir ip bağlı ve sizi metrelerce yüksekten aşağı dalaman çayının soğuk sularına bırakıyorlar. Düşününce rafting ne kadar korkutucu olsa da aslında çok eğlenceli ve heyecan arayan kişiler için eşsiz bir fırsat. Burada dağcılık yapabilir, safari turları yaparak doğada sağlıklı bir aktivite dahi yapabilme ihtimaliniz var.  Fethiye ölüdeniz hakkında bilinmesi gerekenler oldukça insanı oraya gitmek için teşvik ediyor. Ege denizinin sularında yılın yorgunluğunu atabileceğiniz çok güzel bir tatil cenneti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*